Pie administratīvās atbildības saukti pieci deputāti; Gobzems pat par diviem pārkāpumiem

757

Laikā no 8.janvāra līdz 23.aprīlim pie administratīvās atbildības saukti pieci Saeimas deputāti, no kuriem ar diviem pārkāpumiem izcēlies deputāts Aldis Gobzems, bet nopietnākais pārkāpums – deputātam Ivaram Pugam, liecina Saeimas sēdē paziņotais Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojums.

Kā informēja Saeimas preses dienestā, naudas sods par vispārīgo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu piemērots deputātam Aldim Gobzemam, kurš saņēmis sodu arī par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides.

Deputāts Ivars Puga saņēmis sodu par braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošanu. Naudas sods par priekšrocības ceļa zīmju prasību pārkāpšanu piemērots deputātei Dagmārai Beitnerei-Le Gallai, aizlieguma ceļa zīmju prasību pārkāpšanu deputātei Anitai Muižniecei, savukārt deputātei Lindai Liepiņai naudas sods par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides piemērots divas reizes.

Saeimas deputāta administratīvai sodīšanai vairs nav nepieciešama parlamenta piekrišana. Savukārt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē paziņo par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Ābele, Saeima