Linkaits: Valsts interesēs ir, lai uzņēmējdarbības vide Ventspilī kļūtu labvēlīga

855

Linkaits: Valsts interesēs ir, lai uzņēmējdarbības vide Ventspilī kļūtu labvēlīga, tā tikšanās laikā Ventspils brīvostā ar ostas industriālās zonas uzņēmējiem sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Vizītes laikā Linkaits ar brīvostas vadību un ostā strādājošo uzņēmumu pārstāvjiem pārrunāja brīvostas pārvaldības jautājumus, kā arī atbildēja uz jautājumiem, informēja par esošajām un plānotajām izmaiņām brīvostā.

Brīvostas pārstāve Inga Ieviņa atgādināja, ka Ventspils brīvostas darbs ir tieši saistīts ne tikai ar ostas termināļiem un citiem ar kuģošanu un kravu apstrādi saistītiem uzņēmumiem, bet arī ar vairākiem desmitiem ražojošo uzņēmumu, kas strādā Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā, nomā ražošanas ēkas vai zemi.

To akcentēja arī ministrs Linkaits, norādot: “Valsts interesēs ir, lai uzņēmējdarbības vide Ventspilī būtu labvēlīga, lai uzņēmējiem šeit būtu vienlīdzīgi nosacījumi, sarunas ar brīvostas pārvaldi saprotamas un caurskatāmas, lai Ventspils brīvosta plauktu un attīstītos.”

Viņš aicināja ostā strādājošos uzņēmējus dalīties pieredzē līdzšinējā darbā ar brīvostu un akcentēt tos jautājumus, kas varētu būt kopīgi risināmi, lai uzņēmumi varētu attīstīties. Kopumā uz tikšanos bija ieradušies pārstāvji no 14 ostā strādājošiem uzņēmumiem. No viņu puses izskanēja virkne jautājumu, piemēram, ražošanas platību palielināšana, noliktavu pieejamība, infrastruktūras pilnveide, kā arī dzelzceļa pakalpojumu kvalitātes jautājums, kas no izejvielu piegādes viedokļa ir ļoti svarīgs arī Ventspils ražojošajiem uzņēmumiem.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis uzsvēra, ka industriālās zonas pie ostām tiek veidotas daudzviet pasaulē, saprotot, ka pieostas teritorijas par ražošanas bāzi var izvēlēties uzņēmumi, kam ir svarīgs izejvielu vai gatavās produkcijas eksports caur ostu, tāpēc arī šobrīd dialogs ar ražošanas uzņēmumiem ir ļoti svarīgs.

23.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja