LTRK izglītos uzņēmējus par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību

1320

17.martā plkst.11:00 viesnīcā Dzintarjūra projekta ietvaros SIA Demarsch sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Ziemeļkurzemes nodaļu organizē bezmaksas mācības maziem un vidējiem uzņēmumu vadītājiem Ventspilī.

Laikā, kad Latvijā tikai vēl lemj par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību, daudzviet pasaulē tā jau ir norma, kuru uzņēmumi īsteno, apzinoties savas darbības ietekmi uz vidi un vēloties dot sabiedrībai netiešu labumu par cik uzņēmējdarbība ir lielākais resursu patērētājs (elektroenerģija, ūdens, siltumenerģija).

Latvijā vides politikas stratēģijas ir ieviestas tikai lielajiem uzņēmumiem, bet tā ir procentuāli mazākā uzņēmējdarbības forma, jo mazais un vidējais uzņēmumu sektors nodarbina aptuveni 79% no visiem privātā sektorā strādājošajiem.

Efektīva resursu pārvaldība un ilgtspējīga plānošana nav papildu vai kārtējie pienākumi, ko nosaka Eiropas un vietējās likumdošanas prasības uzņēmumiem, – tā ir jāuzskata par iespēju sakārtot savu uzņēmumu, gūstot finansiālu labumu un nodrošinot uzņēmuma konkurētspēju.

Šī aktualitātē pamudināja SIA Demarsch radīt ideju par e–apmācību vides politika uzņēmējdarbībā. Lai šo ideju realizētu darbībā, SIA Demarsch uzaicināja SIA Ekodoma ekspertus, lai nodrošinātu labākos, kvalitatīvākos datus apmācību veidošanai, un ekspertus no Norvēģijas Osfoldas univeristātes, kas projektā nodrošina pieredzi un labās prakses nodošanu programmas izveidē.

Mācību rīkotāji ar šo pasākumu vēlas uzņēmumiem saprotami izskaidrot dažādus aspektus, kas saistīti ar vides politiku, ar ko būtu jāsāk, ja uzņēmuma vēlme ir ieviest vides politikas pamatprincipus ilgtermiņā. Kā arī dalīsies ar atziņām, kas gūtas projekta īstenošanas laikā, apmeklējot dažādus uzņēmumus.