Mana mūzikas bibliotēka – stāsta topošā etnomuzikoloģe un aktrise Zane Jančevska

842

Otrdien, 29. janvārī, Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks kārtējā tikšanās sarunu ciklā Mana Mūzikas bibliotēka, kurā šoreiz viesosies aktrise, topošā muzikoloģe Zane Jančevska.

Kā stāsta Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja Inga Aulmane, Jančevska šobrīd pievērsusies muzikoloģijas studijām Latvijas Valsts Mūzikas akadēmijā. “Viņa tautas mūzikā atradusi jaunu spēku – dzied, stāsta stāstus un mācās spēlēt kokli. Zane Ēdolē vada folkloras kopu, kā arī dodas ekspedīcijās jaunu dziesmu meklējumos. Izzinot latviešu tautas mutvārdu daiļradi, kopā ar domubiedriem izveidota programma Dziesmu Dance, kura ierakstīta kompaktdiskā,” saka Aulmane.

‘Veiksmīgi iepazīt citu tautu kultūru var tikai tad, ja pazīstam un cienām savējo. Mums ir tik daudz skaistu tautasdziesmu! Un arī daudz neizdziedātu un neiemācītu, bet katrā no tām ir kāds padoms, atziņa, uzmundrinājums, joks,” tā savukārt saka pati Jančevska. Viņa uzskata, ka nav jāmeklē un jāskaidro kā mūsu tautas dziesma pareizi dziedama. Ja skaisti skan, tad ir pareizi.

Sarunas laikā cikla viesi kopā ar topošās Mūzikas bibliotēkas vadītāju Ingu Aulmani meklēs arī atbildi uz jautājumu kādai jābūt mūsdienīgai mūzikas bibliotēkai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA