Tuvojas marta beigas, kas tradicionāli ir pasaules akcijas Zemes stunda norises laiks. Šogad Zemes stunda notiks 28. martā, kad arī Ventspilī ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija ir aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai pievienotos šai akcijai un parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Ventspils Jauniešu mājas projektu vadītāja Helēna Koha stāsta, ka akcijas norises laiks ir 28. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30. Lai pievienotos akcijai, ikviens ventspilnieks aicināts izslēgt gaismu savā mājoklī vai birojā un doties uz Jauniešu māju, kur jau no plkst. 19 notiks radošās darbnīcas, kurās varēs veidot dažādus sadzīvei noderīgus ekoloģiskus izstrādājumus – bišu vaska drāniņas, veļas mazgājamos līdzekļus un divu veidu gaisa atsvaidzinātājus.

Laikā no plkst. 20.30 līdz 22 notiks zinātniskie eksperimenti un simulācijas spēle NASA vingrinājums: izdzīvošana uz Mēness. Tās laikā būs iespēja pārbaudīt savu atjautību un sadarbības spējas.

Jauniešu mājā Zemes stundu atzīmēs jau piekto gadu.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kurā miljoniem cilvēku vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās simboliski izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, tā paužot atbalstu tūlītējai rīcībai klimata pārmaiņu mazināšanai un dabas daudzveidības izzušanas apturēšanai.

10.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com