Šā gada februārī, salīdzinot ar 2016.gada februāri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 1,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 1,3%, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,4%.

Lielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (29,8%), mazumtirdzniecībā nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtika (7,2%), metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecībā (6,7%), kā arī apģērbu un apavu mazumtirdzniecībā (5,4%). Savukārt apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (14,0%), farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (4,0%), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (2,5%). Autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 13,0%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 5,5%.

Februārī, salīdzinot ar janvāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums samazinājās par 0,7%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 0,2%, bet nepārtikas preču pārdošanas apjoms saruka par 0,7%.

Apgrozījums krities informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (7,9%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (3,4%), farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (2,1%), autodegvielas mazumtirdzniecībā (0,4%). Savukārt apgrozījums pieaudzis mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (6,2%), nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtika (3,3%), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (2,2%), metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecībā (1,4%).

Februārī salīdzinājumā ar janvāri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, samazinājās par 5,9%. Gadu iepriekš – 2016.gada februārī, salīdzinot ar janvāri – apgrozījums saruka par 3,3%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Lūka/LETA