Uzņēmējs Mārtiņš Lauva arī turpmākos trīs gadus turpinās finansēt Ventspils Augstskolas (VeA) profesora Andra Klausa stipendiju, uz kuru 1500 eiro apmērā varēs katru gadu pretendēts augstskolas studenti. Trešdien, 14.novembrī, VeA un Lauva parakstīs jaunu sadarbības līgumu uz trīs gadiem, informēja augstskolas pārstāve Inta Ozola.

Profesora Andra Klausa stipendija izveidota pirms pieciem gadiem pēc VeA absolventa Lauvas iniciatīvas. Mecenāts uzskata, ka iepriekšējo gadu pieredze ir bijusi veiksmīga un studenti spējuši pierādīt, ka ideja par stipendijas ieviešanu bijusi pareiza, tādēļ šoreiz līgums tiks parakstīts jau uz ilgāku laika periodu – uz trīs gadiem.

Stipendiju saņemt var studenti, kuri bijuši ne tikai akadēmiski veiksmīgi, bet iesaistījušies arī dažādās ārpus studiju aktivitātēs. Stipendijas mērķis ir veicināt studentu aktivitāti dažādās darbības sfērās – gan akadēmiskajā darbībā, gan pētniecībā, gan sabiedriskajās aktivitātēs.

Stipendijas līgumā atzīmēts arī punkts, kas paredz iespēju piešķirt vienreizēju stipendiju par aktīvu darbību VeA, kā arī iespējamu stipendijas saņēmēju skaita palielinājumu, kas jauniešiem var kalpot par papildus motivāciju būt aktīviem, iesaistīties dažādos pasākumos un aktīvi līdzdarboties augstskolas dzīvē, neaizmirstot arī par studijām un to sekmēm. Arī iepriekšējos gados izmantota šī iespēja un mecenāts atbalstījis vairākus studentus.

Stipendijas nosaukums izvēlēts, godinot bijušo VeA profesoru Andri Klausu, kurš bijis nozīmīgs cilvēks arī mecenāta akadēmiskajā un profesionālajā dzīvē, norāda VeA.

Andris Klauss bija ekonomikas zinātņu doktors, asociēts profesors un VeA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes Pārvaldības katedras vadītājs, kā arī VeA Senāta priekšsēdētājs. Klausa zinātnisko interešu loks bija ļoti plašs un par dažādām ekonomiskām problēmām sarakstītas monogrāfijas, zinātniskie raksti un metodiskas publikācijas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA