Valdība sola mediķu algu palielināšanai nākamgad rast vēl papildus 18 miljonus eiro, tomēr tas joprojām neapmierina veselības aprūpē strādājošos, kuri uzstāj uz solītā algu pieauguma pilnā apmērā.

Mediķi un organizācijas joprojām tur spēkā ceturtdien, 7.novembrī, plānoto plašo streiku pie Saeimas mājas, lai panāktu, ka nākamajā gadā mediķu algas pieaugtu par solītajiem 20%.

Kā ziņo aģentūra LETA, koalīcijas partneri vakar vienojās, ka 2020.gada budžetā varētu rast papildu līdzekļus, lai mediķu algām nodrošinātu līdz 60 miljoniem eiro. Premjers Krišjānis Kariņš piebilda, ka finansējuma palielinājums nenotiks uz nodokļu izmaiņu rēķina, bet gan, pārdalot finansējumu no citu ministriju budžeta programmām. Tāpat apgalvoja arī veselības ministre Ilze Viņķele.

Plānots, ka papildus finansējums mediķu algām tiks rasts arī no Ārlietu ministrijas budžeta programmas, kas paredzēja vēstniecības atvēršanu Austrālijā. Līdz ar to vēstniecības atvēršana tiks atlika uz nenoteiktu laiku. Tāpat valsts kapitālsabiedrības tiks lūgtas pārskatīt to dividenžu apmēru, ņemot vērā ekonomisko situāciju. Viens no avotiem būtu arī Latvijas Banka.

05.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja