Mēneša laikā iesūta 300 fotogrāfiju pirmajam Zlēku kalendāram

1496

Valsts galvenajos svētkos – Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienā 18.novembrī – Zlēku kultūras namā notiks pirmā pagasta kalendāra atvēršanas svētki.

Kā stāsta projekta vadītāja Inita Vekmane, kalendārā ir iekļauti desmit autoru darbi. Kalendāra idejas autori ir Zlēku attīstības fonda pārstāvji. Lai varētu īstenot vērienīgo projektu, fonds piedalījās Kultūras ministrijas konkursā un saņēma finansējumu. Tādējādi izdevās realizēt sen loloto ideju par pagasta kalendāra izveidošanu, iesaistot šajā procesā daudzus iedzīvotājus.

Četru mēnešu laikā saņemts teju 300 attēlu. To autori pārstāv ne tikai Zlēkas, bet arī Pilteni, Ventspili, Kuldīgu un citas vietas. Daudzos iesūtītajos darbos bija iemūžināta Zlēku luterāņu baznīca, turklāt tā tverta dažādos gadalaikos, ir redzams muižas parks, Abava un Venta, Vella dzirnavas, dažādas dabas ainavas, fiksēti notikumi un cilvēki.

Kā norādīja Vekmane, augusta vidū Zlēku Attīstības fonda pārstāvjiem vajadzēja izvēlēties tikai 13 fotogrāfijas no iesūtītajiem 300 darbiem, tajā skaitā arī vāka attēlu, taču ts bijis ļoti grūts uzdevums, jo cilvēki bija centušies un iesūtījuši daudzveidīgus un interesantus darbus. “Vērtējot tos, raudzījāmies, lai ir izcelts dabas skaistums un latviskums, lai fotogrāfijas atbilst patriotisma tēmai,” stāsta Vekmane.

Kalendāra metiens ir 400 eksemplāru. To iecerēts dāvināt ne tikai visiem projektā iesaistītajiem fotogrāfiem, bet arī pagasta senioriem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība