Novembrī vairākās Kurzemes plānošanas reģiona pieturvietās tika uzstādītas jaunas autobusu kustības sarakstu plāksnes. Tajās norādīta visa svarīgākā informācija, kas pasažierim, atrodoties pieturvietā, jāzina par konkrētu maršrutu vai reisu. Autotransporta direkcija līdz 2018.gada janvārim vērtēs kustības saraksta plākšņu un to stiprinājumu izturību lietus, sniega un sala laikā.

Pilotprojekts ļaus apzināt nepieciešamos uzlabojumus, kas saistīti gan ar plāksnē attēlotās informācijas uztveramību, gan arī ar tehniskajiem risinājumiem.

Pēc pilotprojekta beigām plānots pakāpeniski ieviest vienota dizaina kustības saraksta plāksnes visās reģionālo maršrutu autobusu pieturvietās, kas iekļautas kustību sarakstos.

Lai uzsāktu kustības saraksta plākšņu nomaiņu un uzturēšanu visā valstī, sākotnēji tās tiks uzstādītas abās ceļa pusēs pieturvietā Pūre, Engure, Melnsils, Rojupe un Mazirbe. Metāla plāksne ir speciāli apstrādāta, lai to pasargātu no laikapstākļu ietekmes.

Lēsts, ka divu mēnešu ilgā laika periodā Autotransporta direkcija kopā ar pasažieru pārvadātājiem vērtēs uzstādīto plākšņu materiāla izturību rudens un ziemas apstākļos, sarakstos norādītās informācijas uztveramību, plāksnīšu uzstādīšanas ātrumu un izmaksas.

Kustības saraksta plāksnēs ir norādīts pieturvietas nosaukums un maršrutu saraksts, kuros ir iekļauts konkrētais pasažieru apmaiņas punkts; pulksteņa laiks, cikos autobuss apstāsies pieturā; maršruta izpildes periods un dienas, kurās reiss tiek izpildīts; informācija par to, vai autobuss ir pielāgots personu ar funkcionāliem traucējumiem un jauno vecāku ar bērnu ratiņiem pārvadāšanai; pārvadātāju kontakttālrunis, lai autobusa kavēšanās gadījumā pasažieris var sazināties ar konkrēto uzņēmumu.

Direkcijā skaidro, ka šobrīd par kustības saraksta plāksnes uzstādīšanu pieturvietās atbildīgs ir pasažieru pārvadātājs, kas apkalpo konkrētu maršrutu. Pieturvietās uzstādītās plāksnes ir izgatavotas no dažāda materiāla, kā arī atšķiras to stiprinājumi un izmēri. Atšķirīga ir arī informācija, kas norādīta kustības saraksta plāksnēs. Tāpat vienā pieturvietā var būt izvietoti pat četri/pieci dažādi kustības saraksti, jo tos uzstādījuši dažādi pārvadātāji, kas var veikt pasažieru apmaiņu konkrētajā pieturā.

Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto: LETA