Partiju apvienība Jaunā Vienotība aicina pakāpeniski atjaunot Latvijā ambulatoro un plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, informēja partijā.

Politiķu ieskatā, ilgstoša dīkstāve veselības aprūpē ambulatorajos un plānveida pakalpojumos nav vēlama un var radīt negatīvas sekas ilgtermiņā. “Es aicinātu pakāpeniski atjaunot ambulatorās pieņemšanas pie ārstiem – neviena cita slimība šajā vīrusa laikā nav pazudusi. Protams, būtiski raudzīties, lai mēs viens otru neinficējam, tāpēc aizsarglīdzekļi, tai skaitā maskas un citi, ir obligāti. Jāapzinās, ka mums būs jāsaglabā savstarpējie piesardzības un drošības pasākumi jebkurā gadījumā, arī mainoties ierobežojumiem, kas ir spēkā ārkārtējā situācijā,” norāda bijusī veselības ministre Anda Čakša.

Ministru prezidenta padomnieks sabiedrības integrācijas jautājumos Hosams Abu Meri tikmēr uzsver, ka ambulatorā un plānveida veselības aprūpe šobrīd ir apturēta jau divas nedēļas, bet tas tā nevar turpināties: “Cilvēkiem ir tūkstošiem slimību, kam nepieciešama ārstēšana, tādēļ pacientu apkalpošana pakāpeniski ir jāatsāk. Pacienti, īpaši ar hroniskām slimībām, kam pavasaros un rudeņos parasti ir slimību saasinājumi, gaida, kad varēs tikt pie ārsta. Ja aizsarglīdzekļi būs kā mediķiem un veselības aprūpes personālam, tā pacientiem, tad veselības aprūpes sistēmai ir jāatsāk darboties pilnā apmērā.”

17.04.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com