Nākamgad nebūs ierobežojumi attiecībā uz mikrouzņēmumu nozarēm

1471
Autors: SXC
Autors: SXC

Valdības sēdē skatītie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz, ka no nākamā gada netiks ieviesti ierobežojumi attiecībā uz nozarēm, kurās mikrouzņēmums ir tiesīgs būt par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju.

Ņemot vērā to, ka šobrīd Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Finanšu ministriju un uzņēmējus pārstāvošām organizācijām izstrādā alternatīvus nodokļu maksāšanas režīmus uzņēmējdarbības uzsācējiem, nav efektīvi uz vienu gadu ieviest ierobežojumus attiecībā uz nozarēm, kurās, veicot saimniecisko darbību, mikrouzņēmums nav tiesīgs kļūt un būt par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju.

Tā kā tiks izstrādāti alternatīvi nodokļu maksāšanas režīmi uzņēmējdarbības uzsācējiem, grozījumi likumā paredz, ka mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem līdz 2018.gada 15.decembrim būs jāpārreģistrējas kādā no pastāvošajiem nodokļu maksāšanas režīmiem, ja tie vēlēsies turpināt saimniecisko darbību pēc 2018.gada 31.decembra.

Ja mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs līdz 2018.gada 15.decembrim nebūs pārreģistrējies kādā no pastāvošajiem nodokļu maksāšanas režīmiem, tas, atkarībā no juridiskās formas, kļūs par uzņēmumu ienākuma nodokļa vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju. Savukārt jauni mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji varēs reģistrēties tikai līdz 2017.gada 30.jūnijam.

Uzņēmumi un saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas jau pašlaik, 2017.gadā vairs nevarēs iesniegt pieteikumu, lai par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju kļūtu 2018.gadā (plānots, ka 2018.gadā būs stājies spēkā jaunais nodokļu režīms uzņēmējdarbības uzsācējiem, kuru pašlaik izstrādā Ekonomikas ministrija).