Ventspils slimnīcā atklāts unikāls Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs

1982

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils slimnīcas hemodialīzes nodaļā atklāts Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs.

Slimnīcas valdes loceklis galvenais ārsts Dainis Gīlis stāstīja par hemodialīzes nodaļas vēsturi. “Pirms 22 gadiem hemodialīzes nodaļa sāka savu darbu ar vienu hemodialīzes aparātu un vienu pacientu. Laika gaitā hemodialīzes nodaļa ievērojami attīstījusies, nodrošinot gan hemodialīzi, gan peritoneālo dialīzi. Nefroloģes L. Mičules uzraudzībā tiek aprūpēti pacienti gan Ventspilī, gan Talsos. Ventspils slimnīcā nieru slimniekiem iespējams sniegt 24 stundu aprūpi pateicoties speciālām iekārtām, kas atrodas Ventspils slimnīcas reanimācijas nodaļā. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas stacionārā izveidotas arī speciālas gultas vietas nieru slimniekiem, kuriem radušās komplikācijas. Bieži pacienti tiek ievesti arī no citiem reģioniem, esam pārkāpuši Ziemeļkurzemes robežas, līdz ar to tiek atklāts Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs,” stāstīja dakteris Gīlis.

Galvenā ārsta vietniece medicīniskā darba kvalitātes jautājumos, Kurzemes aizstājterapijas centra vadītāja Linda Mičule runāja par hemodialīzes nodaļas attīstību un Kurzemes Nieru aizstājterapijas centra mērķiem. Kopš 2008. gada hemodialīzes nodaļa uzsāka nodrošināt akūtu, reizēm diennaktīm ilgu nieru aizstājterapiju pacientiem reanimācijas nodaļā.

2014. gadā Ventspils slimnīcas hemodialīzes nodaļā veikta rekonstrukcija, nodrošinot pacientiem modernizētu un paplašinātu hemodialīzes nodaļu, kas vienlaicīgi spēj nodrošināt hemodialīzes seansus 10 pacientiem. Ventspils hemodialīzes nodaļā strādā ārsts Uģis Zviedrītis, kas hemodialīzes nodaļu vadīja no 1994. līdz 2008. gada 1. augustam, pēc tam nodaļas vadību pārņēma nefroloģe Linda Mičule. Nozīmīgs atbalsts nodaļas ārstu ikdienas darbā ir hemodialīzes māsas: Valentīna Afinogenova, Lāsma Grunte, Tatjana Udoda, kā arī peritoneālās dialīzes māsa Viktorija Nasira, kas cauru diennakti uzklausa pacientu zvanus un sniedz palīdzību, ja tas nepieciešams.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas hemodialīzes centrs ir akceptēts starptautiskajā Global Dialysis programmā, kas piedāvā brīvdienu dialīzi jebkuram pasaules pilsonim, kam tā nepieciešama, gadījumos, kad cilvēks, kam nepieciešama hemodialīze apmeklē Ventspili vai tuvāko apkārtni tūrisma vai biznesa dēļ. Lai iekļūtu šajā sarakstā visam, gan iekārtām, gan personālam jāatbilst noteiktiem augstiem starptautiski noteiktiem standartiem. Ventspils slimnīcas hemodialīzes nodaļā dializējušies pacienti no Ukrainas, Krievijas, Čehijas, ASV, Holandes, Zviedrijas un Lietuvas, Lielbritānijas.