Piektdien laika apstākļus virs Latvijas noteiks ciklona dienvidrietumu mala un saule mīsies ar mākoņiem, tomēr Ventspils pusē nokrišņi nav gaidāmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Dienas gaitā saglabāsies ass ziemeļrietumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 15 m/s, gaisa temperatūra sasniegs +10 grādus.

Naktī uz sestdienu augsta spiediena atzara ietekmē mākoņu daudzums virs Latvijas samazināsies, vējš pierims un dažviet zāles augstumā ir iespējamas salnas, bet dienas laikā saulainos un sausos apstākļos, temperatūra pakāpsies līdz +16 grādiem.

Savukārt svētdien Latvijai no rietumiem pietuvosies atmosfēras fronte, tādēļ mākoņu daudzums atkal palielināsies un lielākajā teritorijas daļā līs. Mākoņiem sedzot sauli, svētdienas diena nav gaidāma siltāka par +12 grādiem.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē un vidū laika apstākļi joprojām būs nepastāvīgi. Salīdzinoši vēso gaisa masu nomainīs siltāks gaiss no dienvidiem, līdz ar to gaisa temperatūra būtiski paaugstināsies, nedēļas vidū vietām Latvijā dienas laikā pārsniedzot +25 grādus. Nedēļas pirmajās dienās nokrišņi mitēsies un biežāk pie debesīm redzēsim sauli, bet nedēļas vidū Latviju atkal šķērsos nokrišņu zona, teritorijas lielākajā daļā nesot mērenu lietu un, iespējams, arī pērkona negaisu. Šī brīža prognozes liecina, ka nākamās nedēļas otrā puse gaidāma lielākoties saulaina, sausa un ar vasarīgi siltu vai pat karstu laiku.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Zane Bitere, LETA