Nedēļas beigās pirmais rudens ciklons atnesīs spēcīgu lietu

1529
Autors: SXC
Autors: SXC

Ja vēl šonedēļ varējām baudīt puslīdz vasarīgus laika apstākļus, tomēr dzestrās naktis un rīti liecināja, ka rudens tuvojas straujiem soļiem. Jau šajā nedēļas nogalē Latviju sasniegs pirmais rudens ciklons, kas atnesīs bagātīgus nokrišņus, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Vēl pagājušo nedēļu Latvijā valdīja vasarīgi laika apstākļi – spīdēja saule un dienas laikā gaisa temperatūra sasniedza +20…+25 grādus. Tomēr nedēļas gaitā kļuva pakāpeniski vēsāks, nedēļas vidū naktīs vietām tika novērota arī salna zāles virskārtā.

Kā liecina sinoptiķu prognozes, tik silts un saulains šonedēļ vairs nav gaidāms, jo saglabāsies mākoņains un vēss laiks. Turklāt šonedēļ Latvija atrodas starp ciklonu virs Krievijas rietumu daļas un anticiklonu virs Skandināvijas, tādēļ valdošie ir mēreni ziemeļu puses vēji, kas neļauj gaisam dienas laikā iesilt vairāk par +11…+16 grādiem. Savukārt naktīs gaisa temperatūra nedēļa sākumā pazeminājās līdz +5…+10 grādiem, bet nedēļas otrajā pusē tā būs +7…+12 grādu robežās.

Nedēļas lielāko daļu neliels lietus gaidāms austrumu un centrālajos rajonos, bet nedēļas izskaņā Latvijai pietuvosies ciklons no Krievijas, atnesot bagātīgākus nokrišņus Latgalei un Vidzemei, kā arī piekrastes rajoniem. Šajā periodā gaisa temperatūra nepārsniegs +9…+15 grādus.