Reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā vakar bija 888 personas, kas ir par 14 personām vairāk nekā pirms nedēļas, liecina Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles dati. NVA vakanču datu bāzē pašlaik ir reģistrētas 111 aktuālas vakances.

Pašlaik reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, ir 4,1%. Ja izmantotu līdzšinējo metodoloģiju, no kuras NVA atteicās augusta mēnesī, bezdarba līmenis Ventspils pilsētā būtu 5,3%. Bezdarba līmeņa rādītājs kopš septembra pirmās dienas nav mainījies.

Bezdarba līmenis Valmierā un Jūrmalā pieaudzis par 0,1%, savukārt Daugavpilī, Liepājā un Rēzeknē ir samazinājies par 0,1%. Pārējās republikas nozīmes pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies.

Viszemākais bezdarba līmenis 3,3% ir Valmierā un Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā tas ir 3,6%, seko Ventspils, bet pēc tās – Liepāja ar 5,6%.

NVA Ventspils filiālē visvairāk brīvo vakanču ir šādās profesijās: zivju apstrādātājs (40), metāla būvkonstrukciju montētājs (10), metāla konstrukciju atslēdznieks (9) un būvnieks (6).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA