Piektdien, kā arī nedēļas nogalē daudzviet gaidāms sniegs, slapjš sniegs, brīžiem snigs stipri. Gaidāms arī brāzmains rietumu puses vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien, 5.martā, pa laikam debesis aizklās mākoņi un daudzviet gaidāms īslaicīgs sniegs. Kurzemē brīžiem snigs stipri un sniega segas biezums palielināsies par 1–3 cm. Sestdien mākoņu jau būs vairāk un valsts teritoriju šķērsos plašāka nokrišņu zona – stiprākā snigšana gaidāma valsts austrumu daļā, kur sniega sega palielināsies par pāris centimetriem.

Svētdien kaut arī starp mākoņiem spīdēs saule, tomēr daudzviet īslaicīgi snigs. Dominēs mērens rietumu puses vējš, kas piektdien piekrastē, bet nedēļas nogalē jau visā valsts teritorijā būs brāzmains, svētdien austrumos pastiprinoties brāzmās līdz pat 20–21 m/s.

LVĢMC prognozē, ka gaisa temperatūra dienas laikā būs +3…–3 grādu robežās, savukārt naktīs gaidāms sals līdz –4…–9 grādiem, vienīgi piekrastē būs par kādu grādu siltāks.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē nokrišņu būs mazāk – vietām tie būs īslaicīgi, tomēr kļūs aukstāks. Pirmdien un otrdien arī dienas laikā valsts lielākajā teritorijā gaisa temperatūra būs negatīva, bet naktīs valsts austrumos gaidāms sals līdz pat –15 grādiem.  Dominēs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš.

Nedēļas otrajā pusē vairs nebūs tik auksts, tomēr atkal pastiprināsies vējš un vairāk sagaidīsim nokrišņus – gaidāms sniegs, slapjš sniegs un vietām, galvenokārt austrumos, varētu palielināties sniega sega par vairākiem centimetriem.

 

5.03.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs