Latvijā no dienvidiem ieplūstot karstai gaisa masai, termometra stabiņš gandrīz visā Latvijas teritorijā līdz Līgo svētkiem ik dienas pakāpsies līdz +27…+32 grādu atzīmei, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā virs Latvijas laikapstākļus anticiklons, kura ietekmē debesis lielākoties būs skaidri zilas un sagaidāms sauss un saulains laiks, taču no pirmdienas vietām pēcpusdienās var izveidoties arī pērkona negaisi ar lietusgāzēm.  Pūtīs lēns dienvidu puses vējš.

Dienas būs karstas, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27…+32 grādiem, taču vietām pie jūras temperatūra saglabāsies +22…+27 grādu robežās.

Sagaidāmas arī pirmās tropiskās naktis šogad, kad gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20 grādiem. Īpaši liela tveice būs jūtama lielajās pilsētās. Spēkā ir brīdinājumi par karstumu – tuvākajās dienās dzeltenā līmeņa, bet no svētdienas – oranžā.

Ir augsta iespēja, ka nākamās nedēļas sākumā tiks izsludināts arī augstākā – sarkanā līmeņa brīdinājums par karstumu, jo karstums saglabājas ilgi, paaugstinoties gaisa mitrumam, gaiss būs arī sutīgs.

LVĢMC iesaka cilvēkiem uzturēties ēnā vai iekštelpās, izvairīties no tiešiem saules stariem un dzert lielu daudzumu ūdens, īpaši dienas vidū un pēcpusdienā, kad temperatūra būs visaugstākā. Tāpat cilvēki aicināti ziņot neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai par tiem, kuriem karstuma ietekmē radušās veselības problēmas vai ir aizdomas par tām, zvanot pa tālruni 113.

 

18.06.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs