Piektdien laika apstākļus noteiks neliels ciklons ar centru virs Baltijas jūras, kas virzīsies uz ziemeļiem, ziemeļrietumiem. Ar to saistīta nokrišņu zona šķērso valsti, daudzviet atnesot nelielu lietu. Lietaini laika apstākļi saglabāsies līdz svētdienai, kad atkal spoži spīdēs saule un būs vasarīgi silts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Sestdien Latvijā vēl saglabāsies nepastāvīgs laiks – debesis brīžiem skaidrosies, tomēr  daudzviet īslaicīgi vēl arī līs. Bet svētdien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, dienas laikā  biežāk uzspīdēs saule un nokrišņu būs pavisam maz, vien atsevišķos rajonos iespējams neliels īslaicīgs lietus. Gaisa temperatūra šajās dienās pieturēsies līdzīgi kā vakar un šodien: +20…+25 grādu robežās, bet naktīs termometra stabiņš noslīdēs vidēji līdz +11…+16 grādu atzīmei.

Nākamās darba nedēļas pirmajā pusē ik pārdienas Latviju šķērsos nokrišņu zonas, tādēļ lietainākas dienas mīsies ar sausākām. Atsevišķos rajonos gaidāms arī pērkona negaiss un stiprākas lietusgāzes. Tomēr labā ziņa ir tā, ka ar dienvidrietumu vējiem uz Latviju tiks atnesas siltākas gaisa masas, līdz ar to gaisa temperatūra dienas laikā būs vēl par pāris grādiem augstāka nekā brīvdienās – termometra stabiņam visā teritorijā dienas laikā pakāpjoties līdz +21…+26 grādu atzīmei, atsevišķās vietās pat vēl par pāris grādiem augstāk, bet naktīs pieturoties ap +13…+17 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA