Šīs nedēļas sākumā pāri Skandināvijai virzīsies vairāki cikloni, kas noteiks laikapstākļus arī Latvijā. Valsti vairākkārt šķērsos atmosfēras frontes, tādēļ gaidāms neliels lietus. Ieplūdīs siltākas gaisa masas, taču nedēļas otrā pusē atkal kļūs vēsāks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Nedēļas vidū pastiprināsies augsta spiediena apgabals un vējš pierims. Laiks pamatā būs mākoņains, tomēr brīžiem skaidrosies. Nokrišņu būs maz un tikai atsevišķās vietās. Latvijā ieplūdīs vēsāks gaiss, kas nozīmē, ka naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4…+9 grādiem, bet dienā nepārsniegs +8…+13 grādus.

Darba nedēļas izskaņā un brīvdienās atsāksies ciklonu aktivitāte. Latvijai pāri virzīsies plašākas nokrišņu zonas. Liela iespējamība, ka lietus būs ilgstošs un vietām arī stiprs. Piedevām pastiprināsies dienvidu puses vēji, kas valsts lielākajā daļā brāzmās sasniegs 15-17 m/s. Nedēļas izskaņā dienvidu vējus nomainīs ziemeļu puses vēji, un Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA