Nedēļas vidū gaidāms atkusnis

1251

Jaunās darba nedēļas sākumā visā Latvijā saglabāsies sals, taču jau nedēļas ieplūdīs siltāka gaisa masas un gaidāms atkusnis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Šīs nedēļas pirmajās dienās atmosfēras spiediens paaugstināsies, tomēr mākoņi izklīdīs tikai brīžiem un teritorijas lielākajā daļā pa laikam gaidāms arī neliels sniegs, slapjš sniegs. Pūšot lēnam vējam, vietām veidosies dūmaka un sarma. Nedēļas sākumā naktī termometra stabiņš pazemināsies līdz -3…-8 grādiem, bet, debesīm skaidrojoties, pat līdz -12 grādu atzīmei. Maksimālā gaisa temperatūra svārstīsies 0…-7 grādu robežās.

Trešdien virs Eiropas ziemeļiem atradīsies dziļš un plašs ciklons, kas noteiks laika aptākļus arī Latvijā. Līdz ar mēreni stipru rietumu, dienvidrietumu vēju, valsts teritorijā pakāpeniski ieplūdīs siltāks gaiss – līdz ar to jau nedēļas otrajā pusē teritorijas lielākajā daļā gaidāms atkusnis, bet austrumos gaisa temperatūra tomēr pieturēsies nedaudz zem nulles. Debesis būs lielākoties mākoņainas, un arī nedēļas otrajā pusē teritorijas lielākajā daļā pa laikam gaidāmi nelieli nokrišņi, tomēr to fāze būs mainīga – sniegs pāries slapjā sniegā un lietū. Šādos apstākļos dauzviet veidosies apledojums, līdz ar to brauktuves un ietves būs slidenas.

Tomēr nedēļas nogalē Latvijā vismaz īslaicīgi atgriezīsies aukstāks laiks.