Ventspils Piedzīvojumu parka lielā slēpošanas kalna virsotni tuvāko desmit gadu laikā plānots paaugstināt par 7 metriem un sasniegt 65 metru augstumu. SIA “Noord Natie Ventspils Terminals” (NNVT) sadarbībā ar saviem partneriem Ventspils pilsētas slēpošanas kalna paaugstināšanas nolūkos uzsākusi iniciatīvu, un piedāvā izraktu smilts, augsnes un akmeņu grunts materiālu.

Ar NNVT ievedamās kravas palīdzību kalna augstuma atzīmi 65 metrus varētu sasniegt salīdzinoši īsā laika periodā. NNVT komercnodaļas vadītājs Artis Šenkevics informē, ka uzņēmums no Ventspils pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” jau saņēmis apliecinājumu par izmēģinājuma kuģu partijas pieņemšanu 5000 kubikmetru apjomā, pēc kuras ievedamais kravas kopīgais daudzums plānots līdz 500 000 kubikmetriem. Kravu plānots piegādāt uz Ventspils ostu ar baržām 3000 – 5000 kubikmetru apjomā ar intensitāti vismaz 1 – 2 kuģi mēnesī. “Papildus kravu apjoms sekmēs pilsētas ekonomiku un radīs iespēju būtiski palielināt ienākošo kuģu intensitāti mūsu ostā,” norāda Artis Šenkevics.

Jāatzīmē, ka Piedzīvojuma parka lielais slēpošanas kalns ir unikāls ar to, ka ticis radīts mākslīgi, izmantojot būvgružus un rekonstruējamo ielu nederīgo grunts segumu. Tā augstums šobrīd ir 58 m, nobrauciena garums 240 m, un tas tiek palielināts katru gadu.

8.07.2020. / Autors:Ventspilnieks.lv / Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs