No 15. aprīļa Ventspilī darbu turpinās citi dežūrdārziņi

755

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pagarinājumu, no 2020. gada 15. aprīļa Ventspils pilsētā dežūrdārziņu darbu pārņems pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaigznīte”, “Margrietiņa”, “Saulīte” un “Bitīte”, nodrošinot bērnu pieskatīšanu gadījumos, kad vecākiem nav iespējams nodrošināt bērnu pieskatīšanu ģimenē, informē Ventspils Izglītības pārvalde.

Lēmums par dežūrdārziņu skaitu un tajā esošo dežūrgrupu daudzumu pieņemts, balstoties uz aprīļa sākumā veiktajām vecāku aptaujām par plānoto apmeklējumu pēc 14. aprīļa.

Vecāki, kuru bērni šobrīd apmeklē kādu no līdzšinējiem dežūrdārziņiem, tiks aptaujāti un nepieciešamības gadījumā bērni automātiski tiks reģistrēti kādā no jaunajiem dežūrdārziņiem. Savukārt gadījumos, ja bērns pirmsskolas izglītības iestādi vēlēsies apmeklēt pēc prombūtnes, vecākiem vismaz dienu iepriekš jāiesūta pieteikumu uz e-pastu pii@ventspils.lv, norādot audzēkņa vārdu, uzvārdu, personas kodu, vecāku kontakttālruni, vēlamo dežūrdārziņu un dežūrdārziņa apmeklēšanas uzsākšanas laiku.

Ja bērns atradies prombūtnē no dežūrdārziņa, bet šajā laikā nav slimojis un tam nav nekādu saslimšanas simptomu, ierodoties dežūrdārziņā, ārsta zīme nav nepieciešama un bērna veselības stāvokli vecāku klātbūtnē novērtēs viena no divām pirmsskolas izglītības iestādes medmāsām. Ja bērns nav apmeklējis dežūrdārziņu infekcijas slimību pazīmju dēļ vai slimojis ar infekcijas slimību, nepieciešama ārsta zīme.

Uzsākot apmeklēt jauno dežūrdārziņu, vecākiem pirmajā dežūrdārziņa apmeklēšanas dienā un turpmāk katru pirmdienu jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav bijuši kontaktā ar saslimušajiem vai kontaktpersonām, kā arī vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Rūpējoties par drošību, visos dežūrdārziņos tiek veikta pastiprināta telpu un inventāra dezinfekcija. Pie slēgtajām pirmsskolas izglītības iestādēm izvietotas informatīvas zīmes par slēgšanu, tās apsargā apsardzes firma un to teritoriju uzrauga iestādes sētnieks. Visas izglītības iestādes pastiprināti uzraudzīs arī pašvaldības policija.

14.04.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/Foto: Pixabay