No šodienas Ventspilī pieejama jaunā SOS aplikācija

1805

Sākot ar piektdienu, 12.maiju, Ventspils pilsētā oficiāli ir pieejama jauna operatīvās informēšanas SOS aplikācija.

Aplikācija sāka darboties jau pirms nedēļas un bija pieejama Google Play veikalā, taču sākotnēji izmēģinājuma kārtā. Tagad tā uzsāks pilnvērtīgu pieejamību un darbību. Jau sākotnēji šīs aplikācijas publisku pieejamību bija plānots nodrošināt līdz tūrisma sezonas sākumam, kas oficiāli sāksies svētdien, 14.maijā. Aplikācija ir pieejama vairākās valodās, taču pagaidām pāragri spriest, cik aktīvi būs tās lietotāji – gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi.

Ventspils populārais un inovatīvais IT uzņēmums SIA Aspired ir aplikācijas idejas autori un īstenotāji, tās mērķis ir, lai Ventspils viesi un ventspilnieki varētu ērti ziņot par notiekošo pilsētā, piemēram, nolūzušu koka zaru, noņemtu akas vāku, salauztu soliņu un citām lietām.

Katrs lietotājs varēs apskatīt savus pieteikumus un redzēt to statusu – iesūtīts, pieņemts vai novērsts. Pēc fotoattēla ar SOS aplikācijas uzņemšanas tas automātiski tiks nosūtīts uz e-pastu kopā ar GPS koordinātām. E-pasta saņēmējs – Ventspils pilsētas pašvaldība – nosūtīs tālāk šo ziņu pēc piederības Labiekārtošanas kombinātam, Komunālajai pārvaldei vai citai.

Plānots, ka pēc pilotprojekta ieviešanas Ventspilī, šāda aplikācija tiks piedāvāta arī citām Latvijas pašvaldībām.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv