Sākot ar ceturtdienu, 1. februāri, Ventspils pilsētā pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, informē pašvaldības uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts.

Kā skaidro uzņēmumā, tarifa pieaugums skaidrojams ar izmaiņām Atkritumu apsaimniekošanas likumā un Dabas resursu nodokļa likumā – likmes ir pieaugušas, līdz ar to tas ietekmēs arī ventspilnieku izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu.

Kopumā atkritumu apsaimniekošana pieaugs par 11 % un turpmāk būs noteikts 10,85 eiro par kubikmetru. Līdz šim noteiktais tarifs bija 9,78 eiro par kubikmetru.
Tas nozīmē, ka daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem par vienu personu mēnesī turpmāk no 1. februāra būs jāmaksā 1,54 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet individuālo māju iedzīvotājiem un juridiskām personām par viena 240 litru tilpuma konteinera izvešanu – 3,15 eiro, ieskaitot PVN.

Līdzšinējais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Ventspils pilsētā bija spēkā kopš 2013. gada.

Ventspils labiekārtošanas kombināts norāda, ka šī tarifu maiņa būtu arī īstais laiks, lai ventspilnieki aizdomātos par savu ieradumu maiņu un pievērst uzmanību atkritumu šķirošanai. Tas viennozīmīgi ļaus samazināt ikviena klienta izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, norāda uzņēmums.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA