No “”Ventspils nafta” termināls” pieprasa paskaidrojumus par ļoti spēcīgo naftas smaku pilsētā

763

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde, reaģējot uz saņemtajām sūdzībām un veicot smaku kontroli, pieprasījis no SIA Ventspils nafta termināls paskaidrojumus par pasākumiem smaku samazināšanai un pieprasot operatīvāk reaģēt uz šādiem gadījumiem, paskaidroja dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Pirmdien, 29.jūlijā, dienests saņēmis 18 sūdzības no Ventspils pilsētas iedzīvotājiem, ka pilsētā jūtama spēcīga naftas produktu smaka. Vides inspektori apsekoja visas teritorijas, kurās bija jūtama smaka, un konstatēja, ka sūdzības ir pamatotas. Turklāt, kā norāda dienestā, divas no tā sauktajām e-degunu monitoringa stacijām uzrādīja ļoti augstu smaku koncentrāciju.

Vides inspektori devās pārbaudēs uz ostas uzņēmumiem un noskaidroja, ka laikā, kad e-degunu monitorings uzrādīja augstas smaku koncentrācijas un tika saņemtas sūdzības, SIA Ventspils nafta termināls no tankkuģa uz rezervuāru parku pārsūknēja jēlbenzīnu. Tā izgarojumi pa rezervuāra elpošanas vārstiem nokļuva vidē, skaidroja dienestā.

Pārbaudes laikā vides inspektori uzņēmumam uzdeva pārskatīt un papildināt uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumus situācijām, kad pārsniegti e-degunu rādījumi un saņemtas sūdzības par smakām. Uzņēmumam līdz 2.augustam ir jāiesniedz dienestā paskaidrojumi par veiktajām kravas operācijām un pasākumiem smaku emisiju samazināšanai, norādīja Bukleviča.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls