Kurzemes apgabaltiesa daļēji apmierinājusi bijušās Ventspils Augstskolas rektores Gitas Rēvaldes prasību pret Ventspils pilsētas domi un vicemēru Jāni Vītoliņu, uzdodot Vītoliņam atsaukt nepatiesas ziņas, ka augstskolā Rēvaldes vadības laikā nelikumīgi iztērēti pašvaldības līdzekļi vismaz 10 000 eiro apmērā.

Apelācijas tiesa Rēvaldes prasību apmierinājusi daļēji. Publicēto ziņu “Ventspils Augstskolā nelikumīgi iztērēti pašvaldības līdzekļi vismaz 10 000 eiro apmērā” tiesa atzinusi par nepatiesu pilnā apmērā, un Vītoliņam noteikts pienākums atsaukt nepatiesās ziņas ziņu aģentūrās, kurās tās tika izplatītas.

Tiesa arī lēmusi, ka no Vītoliņa par labu Rēvaldei piedzenama mantiskā kompensācija par morālo kaitējumu 3000 eiro apmērā un tiesas izdevumi – 24,89 eiro.

Rēvaldes prasība daļā pret Ventspils pilsētas domi un daļā par mantiskās kompensācijas 47 000 eiro apmērā piedziņu no Vītoliņa ir noraidīta.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā 30 dienu laikā no pilna sprieduma sastādīšanas dienas.

Jau ziņots, ka Ventspils tiesa iepriekš noraidīja Rēvaldes civilprasību pret Vītoliņu un Ventspils pilsētas domi par nepatiesu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu. Rēvalde šo Ventspils tiesas spriedumu pārsūdzēja.

Kā iepriekš norādīja Rēvalde, Vītoliņš nav pierādījis, ka viņa izteiktais un publiski paustais, ka VeA nelikumīgi iztērēti pašvaldības līdzekļi vismaz 10 000 eiro apmērā, atbilst patiesībai. “Pie tam Jānis Vītoliņš, sniedzot ziņu presei, šķiet, bija sajaucis divus atšķirīgus vārdu salikumus “Neatbilstoši piešķiršanas mērķim” un “Nelikumīgi iztērēti pašvaldības līdzekļi”, bet neuzskata par vajadzīgu par to atvainoties,” piebilda Rēvalde.

Vītoliņš šos izteikumus iepriekš skaidroja, norādot: “Tērēt pašvaldības nodokļu maksātāju naudu neatbilstoši līgumam ar pašvaldību, manuprāt, nav likumīgi.” Viņš pauda, ka savos izteikumos balstījies uz faktiem, kas iegūti revīzijas rezultātā. Ventspils domes izveidotā komisija revīzijā bija konstatējusi, ka vismaz 10 700 eiro no 2015.gadā piešķirtā pašvaldības finansējuma ir izlietoti neatbilstoši piešķiršanas mērķim. “Es uzticos pašvaldības speciālistiem,” iepriekš uzsvēra Vītoliņš.

Autors: LETA / Foto: LETA