18.maijā Ministru kabineta sēdē veikti grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Grozījumi nosaka, lai veicinātu bērnu un jauniešu iesaisti organizētās aktivitātēs ārpus telpām, valdība atbalstījusi priekšlikumu palielināt vienā grupā pieļaujamo cilvēku skaitu, kas nozīmē, ka turpmāk sporta treniņu norisē klātienē ārpus telpām vienā grupā varēs darboties līdz 20 cilvēkiem līdzšinējo 10 vietā.

Gaisa cirkulācija ārpus telpām ir dabiski pietiekama, tāpat ir iespējams ieturēt lielāku distanci, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka mācības un nodarbības lielākā  cilvēku grupā  nerada palielinātu risku saslimstībai.

Valdība apstiprināja arī grozījumus, kas paredz tiesības vakcinētām un Covid-19 infekciju pārslimojušām personām amatieru sporta kolektīva ietvaros trenēties iekštelpās līdz 20 cilvēkiem grupā.

Minētais regulējums attieksies tikai uz pastāvīgiem amatieru sporta kolektīviem, kuros nav regulāra dalībnieku mainība. Vienā sporta treniņa norises telpā varēs norisināties sporta treniņš tikai vienai grupai, un telpā nedrīkstēs atrasties persona, par kuru nav informācijas, ka tā ir vakcinēta vai bijusi inficējusies.

Esam atbildīgi un ievērojam valstī noteiktos ierobežojumus!

 

21.05.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs