18. un 19. jūlijā Ventspilī norisinājās pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” organizētā bīstamo atkritumu savākšanas akcija, kuras laikā iedzīvotāji tika aicināti bez maksas nodot sadzīvē radušos bīstamos atkritumus.

Bīstamo atkritumu savākšanas akcijas laikā Ventspils iedzīvotāji nodeva baterijas, dienasgaismas spuldzes, automašīnu eļļas filtrus, izstrādātu eļļu, akumulātorus, dažāda veida auto ķīmiju un citus bīstamos atkritumus – šogad akcijas laikā nodoti 122 kg bīstamo atkritumu.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pateicas iedzīvotājiem par izrādīto atsaucību un aicina arī turpmāk saudzēt apkārtējo vidi un bīstamos atkritumus atdalīt un nodot atsevišķi no pārējiem atkritumiem, kā arī ik gadu veikt savās mājsaimniecībās lielo revīziju un nodot atkritumus, kas ilgstoši glabājušies iedzīvotāju garāžās, pagrabos un pieliekamajos skapjos.

Atgādinām, ka pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” ir sarūpējusi ērtas kastes izlietoto bateriju uzkrāšanai. Kastes pieejamas ne tikai uzņēmumiem un iestādēm, bet arī namu apsaimniekotājiem, no kuriem pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” gaida vislielāko atsaucību, jo tieši mājās rodas lielākā daļa ikdienā izlietoto bateriju. Kastes iespējams novietot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, padarot šķirošanu iedzīvotājiem vēl ērtāku un pieejamāku.

29.07.2020. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: Pixabay