Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja sadarbībā ar Ventspils bibliotēku jau divpadsmito reizi rīkoja konkursu “Kurzemes prozas lasījumi”. Šogad, ņemot vērā valstī joprojām noteiktos stingros aizliegumus, lasījumi notika attālināti. Darbus autori iesūtīja un žūrija vērtēja video formātā.

Žūrija, pieņemot lēmumu, vērtēja gan tekstu, gan iesūtīto video lasījumu, un galveno balvu  – dalība festivālā “Prozas lasījumi” Rīgā – piešķīra Janai Eglei par darbu “Bovijs un divpadsmit putnēni”. Žurnāls “Domuzīme” Janai piešķīra arī žurnāla gada abonementu.

Otro vietu saņēma Anna Paula Gruzdiņa par darbu “Poliklīnikas process”. Arī otrai vietai balvā ir žurnāla “Domuzīme” gada abonements.

Trešā vieta piešķirta Ligitai Paeglei  par darbu “Prozas terorists”.

Apbalvoto darbu video lasījumus var skatīt Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils bibliotēkas mājas lapās un sociālos tīklos.

Šogad ir arī specbalva. Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils muzejs specbalvu balvu piešķīra Aijai Puzarelei par darbu “Vadātājs un internets”. Balvā ir divu nedēļu rezidence Rakstnieku mājā.

Konkursa žūrijas sastāvā ir literāti: Jānis Vādons, Ieva Rupenheite un Dace Meiere, kā arī Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura un latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Bērzkalne.

Paldies visiem, kas piedalījās un vērtēja. Vairāk informācijas www.ventspilshouse.lv

Konkursu atbalsta Ventspils valstspilsētas dome.

 

6.12.2021. / Autors: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs