Ventspils novada pašvaldība no Valsts kases aizņemsies 2,12 miljonus eiro Ugāles vidusskolas sporta zāles-manēžas jaunbūvei. Summa tiks sadalīta būvprojekta izstrādei, būvuzraudzībai un pārbūvei. Tādu lēmumu pieņēmuši Ventspils novada domes deputāti.

Plānots, ka aizņēmuma pamatsummas atmaksa tiks sākta no 2020.gada janvāra. Aizņēmuma atmaksa paredzēta 30 gadu laikā no aizņēmuma saņemšanas brīža.

Ugāles vidusskolas sporta zāles-manēžas pārbūvi par 1,72 miljoniem eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), veiks SIA Samrode, bet būvuzraudzību par 25 100 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, veiks SIA Baltline Globe.

Pagājušā gada rudenī tika nolemts pārtraukt Ugāles vidusskolas sporta zāles-vieglatlētikas manēžas pārbūves darbus, tā vietā lemjot būvēt jaunu ēku. Sporta zāli bija plānots ne vien atjaunot, bet arī paplašināt no 800 līdz 1300 kvadrātmetriem, kas nozīmētu papildu slodzi kolonnām vienā manēžas pusē. Secināts, ka esošās kolonnas šādu slodzi nevarētu izturēt, tāpēc tās būtu jānomaina. Šāds risinājums papildu izmaksātu 375 000 eiro, neskaitot PVN. Turklāt projektētāji nevarēja dot nekādu garantiju, ka kolonnas nenāksies mainīt arī otrā pusē, kas atkal nozīmētu ievērojamas papildu izmaksas. Nav paredzams arī tas, kādā stāvoklī pēc kolonnu nomaiņas būtu ēkas jumts, ko, iespējams, arī nāktos mainīt. Rezultātā pašvaldība secinājusi, ka, būvējot manēžu no jauna, nevis pārbūvējot esošo, izdosies ietaupīt aptuveni 300 000 līdz 400 000 eiro. Vecās manēžas pārbūves izmaksas sākotnēji bija paredzētas ap 800 000 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: Ventspils novada pašvaldība