Šī gada novembra mēnesī Ventspils iedzīvotāju patērētās siltumenerģijas apjoms bija 15 554 megavatstundas, kas bija par 11% mazāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina pašvaldības uzņēmuma Ventspils siltums pirmdien publiskotie dati.

Galvenais iemesls apkures patēriņa mazākam apjomam nekā gadu iepriekš skaidrojama ar to, ka pērn novembrī vidējā mēneša gaisa temperatūra bija +5,2 grādi, kas bija vidēji par +2,1 grādu augstāka nekā 2016.gada novembrī. Līdz ar to saražotās siltumenerģijas apjoms bija ievērojami mazāks.

Kā norāda uzņēmums, kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, ēkas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības, kā arī karstā ūdens patēriņš. Mazāks siltumenerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi, norāda Ventspils siltums.

Uzņēmums atgādina, ka dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu rezultātā ir iespējams panākt siltumenerģijas ietaupījumu ne mazāk kā 20 līdz 30% apmērā. Šobrīd Ventspilī vidējais siltumenerģijas ietaupījums pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ir 52% apmērā.

Jau ziņots, ka kopš šī gada marta jaunais siltumenerģijas tarifs Ventspilī ir 54,90 eiro par megavatstundu, kas ir par 5,8% zemāks nekā iepriekš.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA