Oktobrī rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 6,7%

1270
Autors: SXC
Autors: SXC

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2015.gada oktobri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 6,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 7,0%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,8% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 5,1%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, ražošanas kāpumu galvenokārt ietekmēja produkcijas apjoma pieaugums automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē par 21,2% un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē par 18,8%. Produkcijas apjoma pieaugums bija arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanā – par 6,0%, koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 4,9% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 4,6% Ražošanas un produkcijas realizācijas kāpums bija farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē.

Savukārt produkcijas apjoma kritums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 12,4%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 11,8% un tekstilizstrādājumu ražošanā – par 4,4%.

Oktobrī, salīdzinot ar septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,4%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē kāpums par 6,8%, apstrādes rūpniecībā – par 0,8% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 13,5%.

2016.gada oktobrī, salīdzinot ar 2015.gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 3,6% un eksportā – par 1,7% (no tā eirozonā – par 3,9% un ārpus eirozonas – par 0,3%).

Oktobrī, salīdzinot ar septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 0,3%. Apgrozījums vietējā tirgū palielinājās par 1,3%, bet eksportā saruka par 0,8% (eirozonā – kritums par 5,5%, bet ārpus eirozonas – kāpums par 2,4%).