Vienotība un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK varētu rosināt vēlreiz lemt par deputāta Andreja Judina apstiprināšanu “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatā pašreizējās komisijas priekšsēdētājas Ingunas Sudrabas vietā.

To sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, un šādu iespēju pieļāva arī Vienotības priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, piebilstot, ka partija vēl sīkāk spriedīs par tālāko rīcību.

VL-TB/LNNK rosinās lemt mainīt komisijas priekšsēdētāju un atkārtoti kā kandidāts varētu tikt virzīts Vienotības frakcijas deputāts Judins, pieļāva Bērziņš. Viņš skaidroja, ka politiskais spēks atbalsta viņa kandidatūru, ņemot vērā parlamentārieša profesionālo atbilstību izmeklēšanas komisijas darbam.

Arī nacionālās apvienības deputāts Ritvars Jansons aģentūrai LETA apliecināja, ka joprojām atbalsta Judina kandidatūru.

Savukārt Judins norādīja, ka viņam nebūtu grūti kandidēt vēlreiz, taču esot jautājums, vai tam ir jēga situācijā, kad Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji esot pauduši, ka neatbalstīs politiķa iecelšanu šajā amatā. Viņš norādīja, ka vairāk nepieciešams koncentrēties uz paša darba darīšanu, ko ļaujot arī viņa pašreizējais statuss kā komisijas deputātam.

Judins kā kompromisa kandidatūru redz Jansonu, kurš gan iepriekš norādījis, ka nekandidēs uz šo amatu.

Iepriekš vaicāta, vai viņai nav bažu par savu vietu priekšsēdētājas amatā, Sudraba atbildēja, ka turpina strādāt pie komisijas darba organizēšanas. Gadījumā, ja partijas vienotos ievēlēt citu vadītāju, politiķe ir gatava strādāt arī kā komisijas locekle.

Kā ziņots, iepriekš Judins un Sudraba kandidēja uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu, taču vairākums atbalstīja Sudrabu.

Jau vēstīts, ka pēc Sudrabas apstiprināšanas komisijas vadītājas amatā ir izskanējušas arī bažas par politiķes spēju objektīvi vadīt izmeklēšanu, ņemot vērā, ka “oligarhu sarunās” tiek pieminēta arī viņa. Pati Sudraba gan norāda, ka šos izteikumus pauž tie, kuriem ir bail no parlamentārās izmeklēšanas gaidāmajiem rezultātiem.

Autors: LETA / Foto: LETA