Par 146 tūkstošiem eiro plāno atjaunot Ances muižu

1381
Foto: Ziemeļkurzemes biznesa asociācija

Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde apstiprinājusi Ventspils novada pašvaldības projektu Ances muižas atjaunošanā, kas tika iesniegts un atbalstīts LEADER aktivitātē biedrības Ziemeļkurzemes biznesa asociācija izstrādātās vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas pasākuma ietvaros, informē Ventspils novada pašvaldības projektu vadītāja Evita Roģe.

Projekta laikā plānots veikt 18.gadsimta otrajā pusē celtās Ances muižas ēkas pagrabstāva sienu sanāciju, fasādes krāsošanu, logu un durvju ārējo apdari, lietusūdeņu un augsnes ūdeņu novadīšanu no ēkas pamatiem, izbūvējot drenāžu, ēkas apmales izbūvi. Labākas pieejamības nodrošināšanai tiks veikta kāpņu izbūve uz iekštelpām un pagrabstāvu, kā arī celiņa izbūve muižas dienvidu pusē. Tiks uzstādīti bēniņu un pagrabstāva logi, ierīkots sanitārais mezgls ēkas ziemeļrietumu galā sausās tualetes vietā.

Saskaņā ar SIA JOE izstrādāto būvprojektu, tuvākajā laikā pašvaldība organizēs iepirkuma procedūru būvdarbu veikšanai. Projekta plānotās izmaksas sastāda aptuveni 146 tūkstošus eiro, no kuriem 45 tūkstošus eiro līdzfinansē ELFLA, norādīja Roģe.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ziemeļkurzemes biznesa asociācija