“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanās oficiālajā mājaslapā notikusi sabiedrības maldināšana par komisijas darbu un deputāta Ritvara Jansona (VL-TB/LNNK) viedokli, aģentūrai LETA informē pats politiķis.

Jansons norāda, ka neatbalsta mājaslapā http://izmeklekomisija.saeima.lv/ pausto informāciju par žurnāla IR publikācijām, kas uzdota kā komisijas kopīgais viedoklis.
Deputāts norāda, ka mājas lapā norādīts, ka “uzklausot Imanta Liepiņa ziņojumu par žurnālā IR publicēto sarunu fragmentos paustās informācijas atbilstību faktiem, secināms, ka vairāk nekā 75% gadījumu minētā informācija nav apstiprinājusies ar faktiem”.

Jansons uzsver, ka minētajā sēdē komisija pie šāda secinājuma nenonāca, jo faktu atbilstību nevērtēja. Tādēļ politiķis uzskata, ka notikusi sabiedrības maldināšana par komisijas darbu, tajā skaitā par viņa viedokli.

Pašlaik Parlamentārās izmeklēšanas mājaslapā sākotnējais teksts ir mainīts, norādot, ka attiecīgais secinājums ir veikts Liepiņa ziņojumā.

Politiķis atgādina, ka iepriekš, balstoties uz krimināllietas materiāliem, ir norādījis, ka lietā minētie fakti rada aizdomas, ka likumdošanas iniciatīva par termiņuzturēšanās atļauju iegūšanu – ieguldot kapitālsabiedrību pamatkapitālā 100 000 latu, iespējams, ir virzīta konkrētas personas personiskā labuma gūšanai. Krimināllietā atrodamā informācija par nodomu paplašināt termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu sakrīt ar žurnālā IR publicēto informāciju, skaidro Jansons.

Kā ziņots, iepriekš atsevišķi deputāti tieši vai netieši norādījuši uz dažu komisijā pieaicināto personu saistību ar politiķi Aivaru Lembergu.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota šā gada 21.jūlijā.

Autors: LETA / Foto: LETA