Ventspils pilsētā šogad plānots īstenot divus apjomīgus mācību iestāžu remontdarbu un modernizācijas projektus 7,7 miljonu eiro apmērā. Pirmdien tika parakstīti divi līgumi ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu piesaisti šo projektu īstenošanā. Līgumi par ES fondu ieguldījumu parakstīti ar Ventspils domes Izglītības pārvaldi un ar Ventspils tehnikumu.

Kā skaidro pašvaldībā, ar Ventspils Izglītības pārvaldi parakstītais līgums paredz vairāk kā 3,8 miljonu eiro ES fondu līdzekļu piesaisti, kas segs nepilnas četras piektdaļas no projekta īstenošanas kopējām izmaksām. Dome no sava budžeta plāno atvēlēt šim nolūkam aptuveni vienu miljonu eiro.

Šie līdzekļi tiks ieguldīti astoņu Ventspils skolu infrastruktūras atjaunošanā un modernizācijā. Projekts aptver teju visas pilsētas vispārizglītojošās skolas, izņemot Centra sākumskolu, kas šī gada sākumā jau pārcēlās un jaunajām, izremontētajām telpām. Remontdarbus plānots veikt 1.pamatskolā, Pārventas pamatskolā, VentspilsValsts 1.ģimnāzijā, 4.vidusskolā un 6.vidusskolā, izremontējot kopumā 54 mācību telpas, tai skaitā trīs dabaszinātņu kabinetus. Piecās skolās tiks uzlabota arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūra.

Savukārt Ventspils tehnikuma modernināzijas projekts izmaksās 2,5 miljonus eiro, no tā divus miljonus eiro piesaistīts ar šo līgumu no ES fondu līdzekļiem, pārējo finansēs pašvaldība un valsts. Plānots uzlabot mācību aprīkojumu tajās mācību telpās, kas netika atjaunotas pirms trim gadiem notikušās Ventspils tehnikuma rekonstrukcijas laikā un kur prasmes apgūst metināšanas, elektronikas un datorsistēmu tehniķu un citu programmu audzēkņi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA