Par vairākām zādzībām apcietināts jau iepriekš vairākkārt sodīts ventspilnieks

769

Valsts policija aizturējusi un piemērojusi apcietinājumu kādam ventspilniekam – rūdītam zaglim, kurš jau iepriekš vairākkārt ir sodīts par zādzībām, bet pēdējā laikā Ventspilī izdarījis vairākus ar zagšanu saistītus noziegumus.

Kā pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, aizturētais ir kāds 1988.gadā dzimis Ventspils iedzīvotājs. Viņš jau vairākkārt sodīts par zādzībām Latvijā un ārzemēs. Vīrietis, kurš vairākkārt ticis tiesāts citu valstu tiesās par zādzību izdarīšanu, vairākas reizes zadzis arī Ventspilī. Pašlaik izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Šā gada februāra beigās konstatēts, ka Ventspilī, kādā sporta centrā, iekļūstot vīriešu ģērbtuvē, no diviem aizslēgtiem skapīšiem tika nozagta nauda – no katra pa 30 eiro, kopumā zaglim gūstot 60 eiro. Savukārt marta sākumā konstatēts, ka Ventspilī, kādā veikalā, iekļūstot darbiniekiem paredzētajā telpā, no sievietes maka, kas atradās somiņā, tika nozagta nauda – 65 eiro. Turpat tika izdarīta vēl viena zādzība no maka, kas atradās somā – tika nozagti pieci eiro.

Saistībā ar notikušo, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1988.gadā dzimis vīrietis, pašlaik Ventspils iedzīvotājs, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Vīrietis, iepriekš dzīvodams Latvijā, pastrādāja noziegumus Ventspilī, bet, aizbraucot uz ārzemēm, turpināja savas noziedzīgās darbības tur, tāpēc ir vairākkārt tiesāts citu valstu tiesās par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Vīrietis savu vainu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā atzīst.

Vēl notiek izmeklēšana kriminālprocesā par februāra beigās notikušu zādzību Ventspilī, kur konstatēts, ka no garāžas nozagti instrumenti un motorzāģis, kā arī no automašīnas ir nozagta navigācijas iekārta, kopumā radot cietušajam materiālo zaudējumu 500 eiro apmērā.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Soda apmēru noteiks tiesa.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay