Pārventā sāk jaunās atlētikas zāles būvniecības darbus

1292

Ventspils 3.vidusskolas telpās ir uzsākti būvniecības darbi, paredzot līdzšinējā aktu zālē izbūvēt modernu atlētiskās vingrošanas zāli, bet līdzās esošajā bibliotēkā izvietot aerobikas zāli, kā arī izbūvēt savienojuma tuneli ar blakus esošo Pārventas sporta halli.

Šobrīd ir uzsākti demontāžas darbi, atbrīvojot telpas no esošajām inženierkomunikācijām, aprīkojuma un konstrukcijām. Nākamo mēnešu laikā norisināsies aktīvs darbs pie mūsdienīga trenažieru kompleksa izveides. Jaunā trenažieru zāle, kura būs aprīkota ar modernu inventāru, tiks atklāta šī gada 1.septembrī un tā nodrošinās Pārventas iedzīvotājiem un sporta klubu sportistiem kvalitatīvu treniņprocesu, kā arī to varēs izmantot Ventspils 3.vidusskolas skolēni sporta stundām.

Trenažieru zāles būvniecības projektu īsteno Olimpiskais centrs Ventspils sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību un LR Izglītības un zinātnes ministriju. Pārventas sporta kompleksa trenažieru zāles izbūves finansējums 920 000 eiro apmērā tiek nodrošināts no IZM finansējuma valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai, no projektam Olimpiskā centra Ventspils attīstība 2015.–2019.gadam paredzētajiem līdzekļiem.

Praktiski visas lielākās olimpiskā centra Ventspils sporta bāzes šobrīd ir izvietotas pilsētas centrā, tādēļ, domājot par sporta infrastruktūras attīstību, pirms diviem gadiem liela uzmanība tika pievērsta sporta piedāvājuma paplašināšanai Pārventas iedzīvotājiem.

Līdz šim Pārventas sporta kompleksā tika nodrošināti piemēroti apstākļi telpu futbolu attīstībai, kāpšanas sporta sienas nodarbībām, kā arī dažādu sporta veidu treniņnodarbību organizēšanai. Tomēr, lai tiem Pārventas iedzīvotājiem, kuriem interesē vispārēja fiziskā sagatavotība un trenažieru zāles apmeklējumi, nebūtu jāmēro ceļš uz Ventas kreiso krastu, Ventspils pilsētas pašvaldība pieņēma lēmumu izveidot trenažieru un aerobikas zāli Pārventas iedzīvotājiem.

Plānots, ka atlētikas zāles atklāšana notiks 1.septembrī līdz ar jauna mācību gada sākumu.