Pārventas bibliotēkā unikāla fotoizstāde par trimdas latviešu dzīvi Zviedrijā

722

Trešdien, 10.jūlijā, Pārventas bibliotēkā atklās unikālu fotoizstādi par trimdas latviešu dzīvi Zviedrijā. Unikālā fotomateriāla autors ir slavenais ventspilnieks Fricis Frostmanis, informēja bibliotēkā.

Viņš gan labāk pazīstams kā dzejnieks un atdzejotājs Fricis Dziesma, kurš Latviju pameta 1944. gada novembrī, lai bēgļu laivā dotos uz kara neskarto Zviedriju. Forstmanis bija ne tikai dzejnieks, žurnālists, bibliotekārs un grāmatu iesējējs, bet arī talantīgs fotogrāfs, kurš ar savu fotokameru ir dokumentējis gan latviešu trimdas aktivitātes Zviedrijā, gan veidojis izteiksmīgus laikabiedru portretus. Izstādē redzama neliela, bet unikāla daļa no Forstmaņa kultūrvēsturiskās kolekcijas.

Izstāde Latviešu trimdas paaudzes Zviedrijā Friča Forstmaņa fotogrāfijās  ir viena no pētnieciskā projekta Atmiņu pārnese starp paaudzēm: naratīvā perspektīva aktivitātēm, tapusi ar Nordplus projekta finansējumu, sadarbojoties LU Filozofijas un socioloģijas institūta Mutvārdu vēstures nodaļas pētniekiem, Andreja Eglīša Latviešu Nacionālajam fondam un LU Bibliotēkai. Ventspilnieki šopavasar jau varēja ar izstādi iepazīties Livonijas ordeņa pilī, bet tagad to līdz jūlija beigām varēs apskatīt Pārventas bibliotēkā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils bibliotēka