Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā jau trešajā pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanā piedalījās gandrīz 600 cilvēku tiešsaistē un apmēram 250 klātienē, informē akcijas rīkotāji Raksti.org. Tas ir par simts dalībniekiem vairāk nekā pērn.

Pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti būs zināmi mēneša laikā. Tiklīdz tie tiks apkopoti, akcijas rīkotāji tos publiskos.

Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar grāmatām no Jāņa Rozes grāmatnīcas, savukārt Jaunais Rīgas teātris labākajiem rakstītājiem no Rīgas dāvinās biļetes uz teātra izrādēm.

Šoreiz tekstu diktātam bija radījis rakstnieks Nils Sakss, un tas būs ne vien valodas, bet arī gastronomisks piedzīvojums ar slaveno kulinārijas guru Džeimiju Oliveru.

Diktātu lasīja sabiedrībā pazīstami cilvēki – aktrise Guna Zariņa tiešraidē no Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes, ārpus Rīgas – Liepājas latviešu valodas un literatūras skolotājas Līga Kalugina, Līga Šilova un Antra Zomerfelde, Daugavpils Universitātes Latviešu literatūras un kultūras katedras vadītāja, filoloģijas doktore Rudīte Rinkeviča, Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes lektore Baiba Egle, Rēzeknes teātra Joriks latviešu teātra trupas aktieris Kārlis Tols, prozaiķe Anna Skaidrīte Gailīte, Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC