Pieprasījums pēc speciālajiem “Covid pabalstiem” Ventspilī nav liels. Novērots, ka tieši pensionāri pabalstu lūdz retāk, bet iedzīvotāju, kuri ieguvuši trūcīgā vai maznodrošinātā statusu, kļuvis vairāk. 

Ventspilī ir izstrādāta palīdzības sistēma cilvēkiem, kas nonākuši grūtā situācijā. Ventspils, tāpat kā  daudzas Latvijas pašvaldības, ir gatava piešķirt arī “Covid krīzes” pabalstus iedzīvotājiem, kuri nonākuši grūtā stāvoklī ārkārtējās situācijas dēļ. 

Ventspilī daudzi pensionāri vēlas personīgu saskarsmi ar Sociālā dienesta darbiniekiem. Pensionāri, kuri apguvuši tehnoloģijas, pabalstu saņem bankas kontā. Taču lielākā pensionāru daļa vēlas, ka naudu viņiem atnes mājās, taču pa mājām pandēmijas laikā staigāt nedrīkst.

Ventspilī trijos pandēmijas mēnešos trūcīgo skaits tomēr ir pieaudzis. No ārkārtējās situācijas sākuma par 63 cilvēkiem vairāk ir to, kam piešķirts trūcīgā pabalsts. Marta sākumā tādu bija 447, maija beigās – 510, vēl 28 cilvēki atzīti par maznodrošinātajiem un saņem palīdzību. “Covid krīzes” pabalsts paredzēts tiem, kuri pandēmijas dēļ ir zaudējuši darbu vai pašreizējos apstākļos to atrast nevar. Taču pēc tā pieprasījums nav liels.Šajā laikā tāda palīdzība bija nepieciešama un tika piešķirta trim ģimenēm. Pabalstam apmērs atkarīgs no situācijas – 45 eiro, 75 eiro, divsimt… Jo krīzē katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli. 

10.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay