Pērn, salīdzinot ar 2016. gadu, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 3,9%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 5,1%, bet autodegvielas mazumtirdzniecības – par 2,9%.

Pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar gadu iepriekš, mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātajiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 6,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 8,8%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 3,9%, bet autodegvielas mazumtirdzniecības – par 8,3%.

Lielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu (+21,1%), metālizstrādājumu, krāsu un stikla (+22,2%), kā arī kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (+8,9%). Savukārt apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (-16,9%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu (-2,6%), mājsaimniecības elektroierīču (-3,5%), kā arī farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (-2,5%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 7,4%.

Decembrī mēneša laikā mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,2%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 0,3%, nepārtikas preču pārdošanas apgrozījums, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, saruka par 0,9%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība pieauga par 3,7%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, apgrozījums pieauga metālizstrādājumu, krāsu un stikla (+3,3%), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (+2,0%), kā arī mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (+2,5%) un stendos un tirgos (+4,8%).

Savukārt apgrozījums kritās mājsaimniecības elektroierīču (-13,5%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu (-7,4%), kā arī kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (-3,2%).

2017. gada decembrī salīdzinājumā ar novembri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 16,9%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA