Ceturtdien, 1.februārī visās Ventspils pilsētas skolās sāksies audzēkņu reģistrācija mācībām pirmajā klasē nākamajā mācību gadā.

Reģistrācija sāksies no plkst.8. Sagaidāms, ka arī šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados bija vērojams, pie populārākajām skolām atkal veidosies vecāku “dzīvā” rinda, lai reģistrētu savus mazuļus tieši viņu izvēlētajā skolā.

Taču pašvaldība atgādina būtiskos un jaunos noteikumus par kārtību, kādā tiek uzņemti pirmklasnieki. Noteikumi nosaka, ka priekšroka uzņemšanai pirmajā klasē ir bērniem, kas deklarēti Ventspilī vismaz kopš iepriekšējā gada 31.decembra konkrētā secībā. Prioritāte ir tiem, kuriem konkrētajā skolā jau mācās brālis vai māsa. Tad seko bērns, kurš attiecīgajā skolā apmeklē obligāto pirmsskolas izglītības programmu vai skolā uz pilnu slodzi strādā kāds no vecākiem. Ar dokumentiem detalizēti iespējams iepazīties pārvaldes mājas lapā vip.ventspils.lv.

Skolā bērnu drīkst reģistrēt tikai viņa likumiskais pārstāvis, reģistrācijas iesniegumu aizpildot un iesniedzot attiecīgās izglītības iestādes lietvedībā personīgi, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, bērna dzimšanas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu vai aizpildot elektroniski, pievienojot bērna dzimšanas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, un nosūtot uz skolas oficiālo e-pasta adresi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA