Pērn Ventspils ostā ienāca 1291 tirdzniecības kuģis

1814
Autors: Ventspils brīvosta
Autors: Ventspils brīvosta

Aizvadītā gada laikā Ventspils ostā lielie tirdzniecības kuģi ienāca 1291 reizi. 448 bijuši tankkuģi, bet 843 – sauskravas kuģi. 439 reizes gadā Ventspils ostu apmeklējuši prāmji, bet vienu reizi Ventspilī ienāca kruīza kuģis, liecina Ventspils brīvostas apkopotie statistikas dati.

Pēc Ventspils ostas padziļināšanas kuģu skaits ostā pakāpeniski samazinājies, jo Ventspils osta ir piemērota lielākajiem kuģiem, kādi var ienākt Baltijas jūrā, skaidro brīvosta. “Kravu īpašniekiem ekonomiski izdevīgāk ir fraktēt lielāku kuģi nevis vairākus mazus. Tomēr vienlaikus tas nebūt nenozīmē, ka ostā ir mazāk darba – lielu kuģu ievešanai nepieciešams augsti profesionāls brīvostas pārvaldes loču darbs un liela uzmanība jāpievērš kuģu ceļu dziļuma nodrošināšanai,” norādīja brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

Pie sauskravas kuģiem tiek pieskaitīti arī prāmji. Prāmji, kas apkalpo līniju Ventspils – Nīneshamne, Ventspilī ienākuši 394 reizes, kas ir par 47 ostas apmeklējumiem vairāk nekā 2015.gadā. Līnijas Ventspils – Trāveminde prāmji Ventspils ostā ienākuši 45 reizes. Tā kā šogad prāmju satiksme ar Zviedriju palielinās un no Ventspils uz Nīneshamni prāmji dosies 12 reizes nedēļā, kā arī atvērsies jauna kravas prāmju līnija ar Beļģiju un Lielbritāniju, prāmji Ventspils ostā viesosies vēl biežāk.

Lai gan Ventspils nav tipiska kruīza kuģu piestāšanas vieta, arī pērn kruīzu organizatori nav braukuši garām Ventspilij un rudenī Ventspilī ienāca kruīza kuģis Saga Sapphire ar 667 pasažieriem un 434 apkalpes locekļiem. Tas ir pēdējos gados lielākais tūristu skaits, ko uz Ventspili atvedis kāds kruīza kuģis. Saga Sapphire plāno Ventspili apmeklēt arī šogad.