Pie Būšnieku ezera izbūvēs īpašu laivu nolaišanas vietu

1313

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvalde atbalstījusi projektu par laivu nolaišanas vietas izbūvi un Ventspils pašvaldības policijas aprīkojuma iegādi.

Projekta ietvaros plānots izbūvēt laivu nolaišanas vietu Būšnieku ezera krastā pie laivu bāzes un Ventas upes krastā Ābolu ielā, kā arī veikt teritorijas labiekārtošanu.

Tāpat plānota aprīkojuma iegāde Pašvaldības policijai maluzvejniecības apkarošanai – laiva ar aprīkojumu, termokameras, radiosakaru līdzekļi.

Kopējās projekta izmaksas ir 170 522 eiro, tajā skaitā EJZF finansējums 113 000 eiro un Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums – 57 522 eiro apjomā.

Projektu uzsāks īstenot nākamgad, bet pabeigs 2018.gadā.

Kā iepriekš portālam Ventspilnieks.lv skaidroja pašvaldībā, projekta mērķis ir veicināt piekrastes dabas vērtību un vides resursu saglabāšanu un izmantošanu, nodrošinot Ventspils pilsētas teritorijā esošo iekšējo un jūras piekrastes ūdens akvatorijas uzraudzību, aizsardzību un maluzvejniecības apkarošanu, kā arī nodrošināt drošu un sakārtotu vidi atpūtai uz ūdeņiem, veicinot tūrisma pakalpojumu piedāvājuma paplašināšanu.