Tranzīta nozare piesardzīgi vērtē Jelgavā plānoto lielo loģistikas centru

1325

Latvijas tranzīta nozares pārstāvjiem patlaban ir maz informācijas par projektu, kurā Jelgavā līdz 2020.gadam plāno izveidot multimodālu loģistikas centru Cargo Center Jelgava.

Biedrības Baltijas Asociācija – transports un loģistika prezidente Inga Antāne atzina, ka runas par šādu projektu Jelgavā dzirdētas jau iepriekš, bet pašlaik ir ļoti maz informācijas par projekta ekonomisko pamatojumu un efektivitāti. Antāne norādīja, ka ļoti svarīgi saprast, kas un no kurienes vedīs kravas. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka šāda iecere pati par sevi ir pozitīva vēsts Latvijas tranzīta nozarei un varētu ļaut Latvijai pozicionēt sevi kā tranzīta valsti.

Latvijas Loģistikas asociācijas vadītājs Normunds Krūmiņš pauda, ka ir grūti attiecīgo ieceri patlaban komentēt, ņemot vērā gan skopo informāciju par investoru no Ķīnas puses, gan neskaidrību par iecerēto kravu plūsmu Cargo Center Jelgava. Pēc viņa teiktā, jāsaprot, vai tas tiešām ir plānots kā loģistikas projekts vai tikai kā nekustamā īpašuma projekts, kurā, iespējams, atrasta iespēja ieguldīt Ķīnas naudu. Ja runa ir par loģistikas projektu, jau tā sākumā jābūt skaidrībai, kā un kas nodrošinās miljonos mērāmu konteineru apmēru. Krūmiņš piebilda, ka patlaban vēl ir ļoti daudz jautājumu par šo projektu.

Bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss pauda izbrīnu par šādu pēkšņu paziņojumu un ieceri par loģistikas centra izveidi Jelgavā, kas esot “diezgan fantastika”. Pēc viņa teiktā, Latvijā ir pietiekami daudz bijušo lidlauku, taču Jelgavai nav ostas, kas rada daudz jautājumu par tālāko loģistiku no šī punkta. Tāpat plānoto investīciju apmēru un radīto darbavietu skaitu bijušais ministrs vērtēja skeptiski, piebilstot, ka grūti iedomāties, ko loģistikas centrā un saistītājā infrastruktūrā varētu darīt 8000 cilvēku.

Latvijas Ostu asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns atzina, ka viņam patlaban nav informācijas par šo projektu, lai varētu sniegt vērtējumu.

Bijušā lidlauka teritorijā Jelgavā līdz 2020.gadam plānots veidot Latvijā modernāko multimodālo loģistikas centru Cargo Center Jelgava. Projektu iecerējis īstenot Skotijā reģistrētais uzņēmums Woodison Investment kopā ar investoriem no Ķīnas – kompāniju Beijing Yisheng.