Piejūras brīvdabas muzeja vējdzirnavas atjaunos SIA Pilsbūve

1382

Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja vējdzirnavu atjaunošanas darbus veiks SIA Pilsbūve, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Šis uzņēmums izraudzīts no diviem pretendentiem konkursā par tiesībām veikt būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi un būvdarbus. Ar uzņēmumu noslēgts līgums par 73 299 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 88 692 eiro ar PVN.

SIA Pilsbūve ir Ventspilī reģistrēts būvniecības nozares uzņēmums, kas 2016.gadā strādāja ar 1 710 703 eiro apgrozījumu un 142 599 eiro zaudējumiem, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma 2017.gada finanšu dati vēl nav pieejami.

Ventspilnieks.lv jau ziņoja, ka vējdzirnavām plānots nomainīt lubiņu jumta sagumu, izbūvēt āra galerijas koka konstrukcijas, dēļus un margas, nomainīt logus, kā arī atjaunot vējdzirnavu spārnus. Vējdzirnavas uz brīvdabas muzeju savulaik pārvestas no Užavas pagasta Piņķiem. Tās būvētas 1864.gadā. Dzirnavām ir četru stāvu korpuss, bet piekto stāvu veido grozāmā daļa jeb “cepure”. Dzirnavās, kad tās pildīja sākotnējo funkciju, bija trīs labības maļamās un viena grūbu skreja jeb gaņģis.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, dzirnavas plānots atjauno 11 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA