Laikā līdz pirmdienas rītam diennakts laikā Latvijā konstatēti vēl 29 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu Covid-19, bet stacionēti ir jau 28 cilvēki, no kuriem trīs ir smagā stāvoklī. Savukārt laikā līdz otrdienas rītam valstī saslimušo skaits ir pieaudzis par vēl 22 cilvēkiem un ir sasniedzis jau 398 cilvēkus, liecina Slimību profilakses un kontroles centra otrdienas rītā publiskotie dati.

Pirmdien pēcpusdienā SPKC publiskoja jaunāko karti, kurā redzams, ka iepriekšējās diennakts laikā (līdz 30. marta plkst. 9) vismaz viens saslimšanas gadījums ar COVID-19 ir reģistrēts arī Ventspils pilsētā.

Pirmdienas rītā un visas dienas garumā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca informēja, ka Ventspils pilsētas slimnīcā joprojām nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums. Taču pārbaudes ir veiktas. Kopumā slimnīcā veikti 22 izmeklējumi. 

“Slimnīcai nav pieejama plašāka informāciju par konkrēto gadījumu, jo laboratoriskie izmeklējumi nav veikti Ventspils slimnīcā un Infekciju slimību nodaļā šobrīd nav stacionēts neviens pacients. Slimnīca sazinājās ar SPKC pārstāvjiem, kur tika sniegta informācija, ka ikviens gadījums, kas atspoguļots SPKC kartē, ir identificēts, arī konkrētā persona ir apzināta, informēta un atrodas izolācijā, tomēr papildu informācija, tai skaitā par personas izolācijas vietu, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likumu, ne slimnīcai, ne pašvaldībai šobrīd netiek sniegta,” oficiālā paziņojumā norāda Ventspils slimnīca.

Ikviens laboratoriski apstiprinātais gadījums ir pakļauts epidemioloģiskai izmeklēšanai, kas nozīmē – tiek noskaidrots, kur persona ir inficējusies un organizēti pretepidēmijas pasākumi jeb noskaidrotas visas kontaktpersonas, kas līdz ar to ir pakļautas inficēšanās riskam, atgādināja slimnīcā.

Papildus piesardzības pasākumiem iedzīvotāji tiek aicināti necelt paniku gadījumos, kad novērojamas ar vīrusa profilakses un ierobežošanas pasākumiem saistītas aktivitātes, piemēram medicīnas darbinieki spectērpos, tā savukārt sociālajā tīklā Facebook aicina Ventspils pilsētas pašvaldība.

31.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SPKC