Jaunā konservatīvā partija (JKP) varētu atbalstīt KPV LV premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, ja tiktu ievērotas JKP “sarkanās līnijas”, pauž JKP līderis Jānis Bordāns.

Politiķis uzsvēra, ka JKP ir būtiski, lai tiktu ievērotas šī politiskā spēka “sarkanās līnijas”, proti, nesadarbošanās valdībā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Saskaņu.

Tāpat JKP prioritātes valdībā būtu Iekšlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas pārraudzība, akcentēja Bordāns.

Ja šīs prasības tiktu ievērotas, tad JKP varētu atbalstīt KPV LV premjeru, piebilda politiķis.

Pašlaik no sākotnēji izskanējušajiem trim premjera kandidātiem diviem vēl ir iespējas tikt nominētiem, un nacionālā apvienība VL-TB/LNNK ir gatava ar viņiem runāt, sacīja partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Sākotnēji Valsts prezidents Raimonds Vējonis vērtēja trīs premjera amata kandidātus – Bordānu, Aldi Gobzemu (KPV LV) un Arti Pabtiku (AP). Prezidents nominēja Bordānu premjera amatam, tomēr viņam neizdevās vienoties par valdību ar potenciālajiem partneriem. Līdz ar to pašlaik izredzes tikt nominētiem ir Gobzemam un Pabrikam, tomēr KPV LV un JKP jau pauda, ka Pabrika valdībā nestrādās.

Dzintars, komentējot valdības veidošanu, pauda pārliecību, ka pašlaik no sākotnēji izskanējušajiem trim premjera kandidātiem diviem vēl ir iespējas tikt nominētiem un gūt stabilu vairākumu. Nacionālā apvienība gatava ar abiem kandidātiem apspriest viņu redzējumu par vairākuma nodrošināšanas iespējām, prioritārajiem valsts uzdevumiem, kā arī iespējām aizstāvēt VL-TB/LNNK vēlētāju intereses, uzsvēra Dzintars.

Vējonis ir devis Saeimā ievēlētajām partijām laiku turpināt konsultācijas un meklēt kopsaucējus, lai pēc valsts svētkiem varētu turpināt ar tām vest sarunas par iespējamo nākamo premjera amata kandidātu.

Autors: LETA / Foto: LETA